Міфи постачальників щодо спрощених закупівель

17.08.2020 10:00
0
Поділитися на facebook
Поділитись
89375681_2676250605978789_8882027183132901376_o

      Раніше ми вже писали про міфи замовників щодо спрощених закупівель, тому сьогодні ми вирішили розвіяти деякі міфи постачальників щодо спрощених закупівель. 

      Якщо у вас є до нас запитання щодо спрощених закупівель, пишіть нам у коментарях, і ми з радістю Вам на них відповімо.

       А зараз пропонуємо детально розглянути деякі міфи постачальників щодо спрощених закупівель. 

      Скільки триває період уточнень

   Міф 1. На етапі періоду уточнень у постачальника є тільки один день для того, щоб звернутися до замовника за роз’ясненнями щодо деякої інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

   Роз’яснення: Насправді, у постачальника на етапі періоду уточнень є така можливість. Але, зауважте, період уточнень має тривати не менше трьох робочих днів. Замовник, зі свого боку, протягом одного робочого дня з дня оприлюднення звернення учасників спрощеної закупівлі зобов’язаний надати роз’яснення, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, або ж внести зміни до процедури спрощеної закупівлі. 

    Чи може замовник в період уточнень ухилитись від відповіді на запитання

   Міф 2.  Замовник має змогу ухилитись від відповіді на уточнювальне звернення постачальника.

   Роз’яснення: Відповідь на вимогу постачальника тепер є обов’язковою. 

    Продовження строку розгляду пропозицій

   Міф 3. Якщо замовник вносить зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій залишається таким самим.

   Роз’яснення: У випадку внесення змін до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель не менше ніж на два робочі дні.

    Можливість відкликати пропозицію після подання

   Міф 4. Після подання пропозиції постачальник не має права відкликати свою пропозицію.

   Роз’яснення: Насправді до закінчення строку подання пропозицій постачальник має право відкликати свою пропозицію і в такому разі йому повертається плата за участь в закупівлі.

    Якщо пропозиція — одна

   Міф 5.  Якщо на етапі подання пропозицій було подано лише одну пропозицію, закупівля на етап кваліфікації не переходить.

   Роз’яснення: Насправді, у разі подання лише однієї пропозиції закупівля автоматично переходить на етап кваліфікації, а Замовник її оцінює.

     Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції

   Міф 6. Розглядати найбільш економічно вигідну пропозицію замовник може протягом двох тижнів.

   Роз’яснення: Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п’ять робочих днів.

     Підстави для відхилення пропозиції

   Міф 7.  Замовник може відхилити пропозицію лише тоді, коли  пропозиція учасника не відповідає умовам, зазначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі.

   Роз’яснення: У випадку, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, зазначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі дійсно є однією з підстав для відхилення. Але не тільки така підстава. Відхилити пропозицію замовник може: 

  •  коли учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; 
  • коли учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю; 
  • коли учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю (зокрема, через неукладення договору з боку учасника) більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.

     Аргументація відхилення пропозиції

   Міф 8. Замовник не має аргументувати постачальникові причину відхилення його пропозиції.

   Роз’яснення: Учасник, у разі відхилення пропозиції, може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову аргументацію щодо причин невідповідності його пропозиції умовам, зазначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі. Замовник зобов’язаний надати відповідь постачальникові через електронну систему закупівель не пізніше ніж три робочих дні з дня надходження звернення. Замовник повинен дати відповідь постачальнику через електронну систему Прозорро не пізніше, ніж 3 робочих дні з дня, коли ви звернулись. 

    Строк укладання договору про закупівлю

   Міф 9. Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, протягом трьох робочих днів з дня його укладення.

   Роз’яснення: Замовник має укласти договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. А на протязі 3 днів потрібно опублікувати договір про закупівлі та усі потрібні додатки до нього. 

 

   При написанні статті використані матеріали infobox.prozorro.org


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку