Які зміни відбулись?
1. Тож після проходження даного періоду процедура запиту пропозицій постачальників стане обов’язковою для закупівлі частини продуктів харчування якщо їх очікувана вартість 100 тис. грн. або більше.
Передбачається, що в разі коли закупівля за електронним каталогом шляхом запиту пропозицій не відбулася, замовник може провести закупівлю на відкритих торгах, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі. Або ж закупівлю шляхом запиту пропозицій з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану.
2. Цим же рішенням Уряд заборонив закупівлю товарів, робіт та послуг у фізичних та юридичних осіб з рф, білорусі та Ірану, у компаній, кінцевими бенефіціарами, чи власниками понад 10% акцій яких є громадяни цих країн. Винятки:
- громадяни проживають на території України на законних підставах;
- активи громадян з цих країн в компаніях-постачальниках передані АРМА;
- товари з рф та рб необхідні для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до 19 жовтня 2022 року.
Кого стосуються дані зміни?
Дані зміни стосуються державних замовників, що здійснюють публічні закупівлі за бюджетні кошти. Тобто заклади освіти, охорони здоров’я та ін. відтепер купуватимуть низку продуктів, в першу чергу, за електронним каталогом.
Які товари потрапили в перелік обов`язкових?
- яйця;
- овочі та фрукти – картопля, цибуля, капуста, буряк, морква, огірки, помідори, кабачки, яблука;
- м`ясо – курятина, свинина, яловичина;
- риба заморожена;
- олія рафінована соняшникова;
- молоко та молочні вироби – масло, сметана, кефір, сир твердий та кисломочний;
- макаронні вироби, борошно пшеничне та різні види круп;
- цукор буряковий.
Нагадаємо, адміністратором каталогу в частині товарів широкого вжитку, в тому числі продуктів харчування, визначено централізовану закупівельну організацію ДУ «Професійні закупівлі», де Ви можете ознайомитись із повним переліком товарів