Запитання та кейси щодо УО та спрощеної закупівлі

21.01.2022 09:35
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Дизайн без названия (43)

Чи може бути уповноваженою особою органів місцевого самоврядування діловод або інспектор (тобто, посада службовця, а не посадової особи ОМС)?

 Уповноважена особа – службова (посадова) чи ІНША ОСОБА, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту)

 

Чи може уповноважена особа мати освіту бакалавра?

Уповноважена особа має мати вищу освіту, а ступінь бакалавра здобувається на першому рівні ВИЩОЇ освіти, тому може.

 

У разі, якщо УО пройшли тестування 09.11, а законодавчі зміни щодо вказування країни походження відбулися 10.11, тестування необхідно проходити знову?

Ні, заново проходити тестування не потрібно.

 

Чи є зараз обов’язковим саме навчання, а не тестування для уповноважених осіб?

Ні, обов’язковості проходження навчання немає.

 

Як контактну особу замінити на уповноважену особу?

Внесення змін до реєстраційних даних відбувається в особистому кабінеті на майданчику, де ви зареєстровані.

 

Чи можуть на бухгалтера в інтернатному закладі покласти обов’язки складати додаткові угоди, коли є УО?

УО повинна саме опублікувати підписану угоду. Рішення про укладання додаткової угоди приймає керівник підприємства за статутом чи положенням. Або особа, на яку покладено таке право за наказом або довіреністю. УО не приймає таке рішення, а здійснює лише оприлюднення такої угоди разом з повідомленням про внесення змін.

 

Чи можна у спрощеній продовжити термін поставки товару (додатковою угодою внести зміни), якщо постачальник не встигає поставити товар?

Це договір про закупівлю в розумінні Закону. Строк поставки – істотна умова договору, а істотні умови змінюються лише відповідно до ч. 5 статті 41. У цьому випадку, наприклад, відповідно до пункту 4, продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, зокрема обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.

 

Якщо пройде спрощена процедура закупівлі (встановлення сцени, звукового обладнання на день міста) на певну дату, а через карантин цей час захід не відбудеться, чи потрібно буде скасовувати спрощену процедуру? Чи вносити зміни додатковою угодою?

Якщо закупівля вже відбудеться і укладете договір, то укласти додаткову угоду і розірвати договір. Якщо закупівля триватиме, то відмінити її у зв’язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі.

 

У спрощеній закупівлі було два учасника. Перший визнаний переможцем, другий – не розглядався. Після визначення переможця другий учасник подає вимогу щодо неправомірності визначення переможця. Чи можна відмінити спрощену закупівлю через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель? Чи потрібно відхилити першого учасника і перейти до розгляду другого? І який термін для надання відповіді на вимогу?

Учасник, пропозиція якого відхилена, може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову аргументацію щодо причин невідповідності його пропозиції умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі. Не пізніше ніж через 3 робочих дні з дня надходження такого звернення замовник зобов’язаний надати йому відповідь. А відмінити закупівлю ви можете до підписання договору.

 

Чи можна після спрощеної процедури укладати прямий договір з цим же підрядником на залишені кошти після спрощеної процедури на той самий предмет закупівлі? Під час аукціону була скинута сума від очікуваної вартості, і цей залишок хочемо витратити на ту саму послугу з тим же підрядником, сума до 50 000.00 грн?

Так, можна. По суті, це зекономлені кошти, і ви можете їх витратити на закупівлю в будь-якого учасника.

 

Якщо не відбулася спрощена перший раз через відсутність учасників, чи потрібно робити протокол про те, що не відбулася?

Не потрібно, у цьому випадку  електронною системою закупівель буде сформована інформація про відміну тендеру.

 

Закупівельних успіхів Вам!

 

Автор – Оксана Груба

Джерело 


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку