Щодо можливості закупівлі у зв’язку з оскарженням процедури закупівлі до АМКУ

05.07.2021 09:57
0
Поділитися на facebook
Поділитись
appointment-booking-with-smartphone-woman_23-2148571659

Департамент сфери публічних закупівель Мінекономіки отримав звернення щодо можливості закупівлі у зв’язку з оскарженням процедури закупівлі до АМКУ:

   Чи є можливість заключити договір на придбання товару по закупівлі UA-2021-04-14-002494-c по іншій процедурі, оскільки учасником № 3 було подано скаргу Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель?

 

   Уповноважений орган дав наступну відповідь: 

    Стаття 18 Закону України “Про публічні закупівлі” визначає чіткий порядок оскарження. Ч.17 ст. 18 Закону встановлено, що замовнику забороняється вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо процедури закупівлі, зокрема приймати рішення про відміну тендера чи визнання його таким, що не відбувся, відміну переговорної процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю, крім дій, спрямованих на усунення порушень, зазначених у скарзі.

   Згідно з ч.7 ст. 3 Закону, придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі оскарженням прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендеру, що оскаржується. Відповідно до частини другої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується.

   Враховуючи викладене, у разі оскарження тендеру замовник може застосувати переговорну процедуру закупівлі або ж здійснити закупівлю без застосування порядку проведення спрощених закупівель в залежності від вартості предмета закупівлі. Обсяги такі: до 20% очікуваної вартості тендеру, що оскаржується за умови: 1) якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі; 2) сумарна ціна договорів укладених при використанні абзацу п’ятого пункту 3 частини другої статті 40 Закону/абзацу третього пункту 3 частини сьомої статті 3 Закону, не може перевищувати 20 відсотків від очікуваної вартості тендеру, що оскаржується.

   Отже, замовник самостійно здійснює вибір способу закупівель та визначає можливість його застосування, а також визначає нагальність потреби у здійсненні закупівлі. Це залежить від очікуваної вартості предмета закупівлі та умов щодо застосування та проведення закупівель, визначених Законом. 

 

   Джерело: https://infobox.prozorro.org

Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку