Розрахунок ПДВ для Прозорро: загальні правила

25.08.2021 16:37
0
Поділитися на facebook
Поділитись
nn (15)

    Замовник може оголосити закупівлю на очікувану вартість з ПДВ або без ПДВ. І при цьому в будь-якому тендері Переможцем може бути платник чи не платник ПДВ. Адже немає обмежень з приводу участі в тендерах платників чи не платників ПДВ. 

   При публікації договору Замовник має зазначити, чи є в сумі договору ПДВ чи немає. Наприклад, якщо у Вас переміг платник ПДВ тоді в контракті необхідно зазначити його наявність. Або у Вас переміг ФОП (не платник ПДВ), тоді необхідно зазначити відсутність ПДВ в договорі. Після цього заповнити поля:

  • Ціна договору
  • Ціна договору без ПДВ

   

   Суму ПДВ Замовник ніде не зазначає, але система її розраховує автоматично за формулою:

   Сума ПДВ = Ціна договору – Ціна договору без ПДВ

   Інформація стосовно ПДВ відображатиметься у звіті про  результати проведення процедури.

   Навпроти пункту “сума, визначена в договорі про закупівлю” вказується загальна сума договору, і в разі наявності ПДВ – його розмір. 

  Очікувана вартість з ПДВ – переміг платник ПДВ

   На етапі публікації договору Вам система пропонує обрати, Ваш договір буде з ПДВ чи без ПДВ. У Вас переміг платник ПДВ, тож Ви активуєте договір з ПДВ (ставите “Ознака ПДВ в договорі” – Так).

   Система Вам запропонує заповнити такі поля: ціна договору, ціна договору без ПДВ.

   Ціна договору буде заповнена системою автоматично, вона підтягнеться зі ставки Переможця в останньому раунді аукціону. Ви маєте технічну можливість змінювати ціну в цьому полі (лише в бік зменшення), але не радимо Вам цього робити, адже, ціна в договорі має відповідати  ціні пропозиції Переможця.

   А от ціну договору без ПДВ Ви повинні будете заповнити самостійно. Давайте визначимо, як цю суму вирахувати.

   По-перше, у Вас буде фінальна пропозиція Переможця та договір, де зазначені всі суми.

   А тепер давайте подивимось, як взагалі вирахувати суму без ПДВ, і як її вираховує система:

   Сума без ПДВ = сума з ПДВ /1,2

   Очікувана вартість з ПДВ – переміг не платник ПДВ

   На етапі публікації договору Вам система пропонує обрати, Ваш договір буде з ПДВ чи без ПДВ. Якщо у Вас переміг неплатник ПДВ, то Ви активуєте договір без ПДВ.

  Сума з ПДВ у Вас буде заповнена автоматично, суму без ПДВ Ви маєте вказати таку саму, як і в полі Сума з ПДВ. Тобто, суми в обох полях у Вас мають бути  однакові, система не пропустить публікацію договору, якщо у Вас суми будуть не однакові.

   Очікувана вартість без ПДВ – переміг платник ПДВ

   На етапі публікації договору Вам система пропонує обрати, Ваш договір буде з ПДВ чи без ПДВ. Якщо у Вас переміг платник ПДВ, то Ви активуєте договір з ПДВ.

   Сума без ПДВ у Вас буде заповнено автоматично, суму з ПДВ Ви маєте вказати самі, але для цього Ви маєте її вирахувати. Вираховується ця сума за такою формулою.

   Сума з ПДВ = Сума без ПДВ * 1,2

   Очікувана вартість без ПДВ – переміг не платник ПДВ

   На етапі публікації договору Вам система пропонує обрати, Ваш договір буде з ПДВ чи без ПДВ. Якщо у Вас переміг не платник ПДВ, то Ви активуєте договір без ПДВ.

   Сума з ПДВ у Вас буде заповнено автоматично, суму без ПДВ Ви маєте вказати таку саму, як і в полі Сума з ПДВ. Тобто, суми в обох полях у Вас мають бути  однакові, система не пропустить публікацію договору, якщо у Вас суми будуть не однакові.

 

   Джерело


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку