Прозорро знову заважає: спрощені закупівлі хочуть скасувати

28.09.2021 15:02
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Дизайн без названия (45)

Верховна Рада планує розглянути та проголосувати за законопроект 5289, який вносить зміни щодо спрощених закупівель. Ця ініціатива суттєво нашкодить сфері державних закупівель. 

Цей законопроект містить всього дві правки до чинного Закону “Про публічні закупівлі”, і вони, навіть, не узгоджуються між собою.

З одного боку, проектом хочуть дозволити не використовувати спрощені для деяких закупівель місцевих громад. А з іншого – запропоновані зміни фактично дозволяють більшості замовників укладати договори напряму замість проведення спрощених закупівель. Таке право, в тому числі, отримають всі органи державної влади та місцевого самоврядування, органи соціального страхування і деякі юридичні особи. 

Нагадаємо, спрощена закупівля передбачає конкурентний відбір для пошуку підрядників. Для бізнесу це можливість продати свої товари державі, а замовникам — вигідно купити необхідне. 

За даними публічного модуля аналітики, з моменту запровадження спрощених закупівель у квітні 2020 року, держава планувала витратити на них приблизно 43 млрд гривень. Однак 4,2 млрд гривень вдалося заощадити — а це майже 10%. 

“Ми дослідили спрощені закупівлі, щоб оцінити їхні переваги та слабкі місця. Виявили низку проблем і запропонували, як їх вирішити. Зокрема потрібно вдосконалювати електронний каталог і зменшити кількість документів для проведення спрощеної закупівлі. Однак це не означає, що процедуру треба скасувати. Її можна і треба вдосконалити. ”, — запевняє заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проектів ТІ Україна Іван Лахтіонов.

 Свої зауваження oодо законопроекту висловили Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України та Державна аудиторська служба України. Мінекономіки та Мінфін не підтримують цю ініціативу. Також  проти законопроекту виступило НАЗК, яке попереджає про корупційні ризики цієї ідеї.

Закликаємо депутатів не підтримувати законопроект 5289, а замість того вдосконалювати спрощені закупівлі.

Це вже не перша ініціатива, яка дозволяє проводити закупівлі без конкурентних торгів чи зовсім виводить їх з-під дії Закону. Раніше подібні зміни внесли до закупівель до Дня Незалежності України та будівництва КОД, а в майбутньому вони можуть торкнутися тендерів для науки та антарктичних експедицій.

 

Джерело: Dozorro


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку