Prozorro Market стає обов’язковим інструментом для медичних закупівель

10.07.2023 12:29
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Free Vector _ Online doctor concept

Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Постанови №1178, якою зобов’язав публічних замовників купувати деякі ліки та медичні вироби через електронний каталог Prozorro Market.

Зокрема, якщо заклади охорони здоров’я здійснюють закупівлі вартістю 50 тис. грн або більше, вони зобов’язані використовувати е-каталог. Повний перелік медичних товарів, закупівля яких має здійснюватися із використанням Prozorro Market міститься тут.

Цей інструмент працює за принципом маркетплейсу і є безоплатним для замовників. З його допомогою лікарні можуть швидко і зручно купувати товари за допомогою інструменту запиту цінових пропозицій. У середньому ця процедура триває 9 днів. Медичну частину каталогу адмініструють фахівці Медзакупівель України. 

«Підвищення доступності лікарських засобів та медичних виробів для пацієнтів – одне з наших пріоритетних завдань. Прийнята сьогодні постанова допоможе нам його виконати. Також це дозволить знизити витрати на процедуру закупівлі. Рішення було ухвалено у рамках реалізації Антикорупційної програми, тобто ми робимо крок і в напрямку прозорості сфери закупівель. Крім цього, тепер у нас є можливість технічно фіксувати граничну вартість певних товарів, що дає змогу не допустити закупівлю лікарських засобів дорожче, ніж це має бути відповідно до граничних оптово-відпускних цін, – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Таким чином нам вдасться реалізувати механізм обовʼязкових закупівель лікарських засобів шляхом використання електронного каталогу за визначеним переліком товарів. Це зробить закупівлі товарів більш ефективними та зручними, враховуючи високий рівень конкуренції та швидкості їх проведення».

«Prozorro Market – це новий крок до диджиталізації та прозорості публічних закупівель. Обов’язкове впровадження цього інструменту дозволить більш ефективно розпоряджатися бюджетними коштами та оперативніше закуповувати медичні товари, які так необхідні в період воєнного стану. Закупівлі через механізм електронного каталогу це – щвидко, надійно та ощадливо. Постачальників до медичної частини Prozorro Market кваліфікують фахівці Медзакупівель України. Тож усі вони є надійними та доброчесними», – зазначає керівник Медичних закупівель України Едем Адаманов.

Завдяки обширному та постійно зростаючому асортименту замовник може швидко купити якісний товар із максимально вигідною ціною. Нині в Prozorro Market доступні майже всі лікарські засоби з Національного переліку та складне медичне обладнання – автомобілі швидкої медичної допомоги, апарати ШВЛ тощо.

У 2022 році загальна вартість медичних товарів, закуплених через е-каталог, склала 28 млн грн, тоді як за 6 місяців 2023 року цей показник виріс до понад 235 млн грн. 

Посилання на джерело:  https://www.medzakupivli.com/uk/pro-mzu/novini/33309-prozorro-market-staie-oboviazkovym-instrumentom-dlia-medychnykh-zakupivel


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку