Закон “Про публічні закупівлі” чітко регламентує, коли можливо внести зміни до істотних умов договору. Дізнайтеся ключові умови, за яких замовник має право змінити товар у договорі на кращої якості.
Якість продукції, будь то послуги чи роботи, — це економічна категорія, що виражається показниками та характеризується корисним ефектом від використання певної продукції.
Зокрема, це можуть бути:
- надійність,
- технологічність,
- стандартизація,
- уніфікація,
- ергономічність,
- естетичність,
- транспортабельність,
- показники безпеки
- екологічні показники.
Відповідно до закупівельного законодавства, істотні умови договору про закупівлю змінювати заборонено. Після підписання договору і поки сторонами не буде виконано взяті на себе зобов’язання повною мірою, внесення замовником змін до істотних умов договору неправомірне. Винятки становлять випадки, передбачені частиною 5 статті 41 Закону № 922.
Що таке покращення якості предмета закупівлі у договорі про закупівлю
Згідно з пунктом 3 частини 5 статті 41 Закону про публічні закупівлі, за договором замовник має право придбати предмет закупівлі із кращою якістю, якщо: «…таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю».
Отже, ключовою вимогою цієї підстави для внесення змін в істотні умови договору є підвищення якості предмета закупівлі, яке не тягне за собою зміну предмета закупівлі.
Зазвичай, предмет закупівлі та перелік вимог до його технічних характеристик прописуються у тендерній документації. І якщо замовник застосовує умови про підвищення якості предмета, то має ґрунтуватися саме на вимогах до його характеристик.
Таким чином, сторони мають право вносити зміни в договір про закупівлю за умов, що при оновленні предмет закупівлі:
- буде відповідати вимогам, що передбачені тендерною документацією;
- функціональні характеристики цього предмета закупівлі не будуть гіршими, ніж це передбачалося у вимогах ТД.
Бажаєте дізнатися більше? Читайте продовження статті у наших колег з порталу “Держзакупівлі”