Лікарень позбавляють ковідного статусу. Що робити з укладеними договорами?

09.06.2021 16:31
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Дизайн без названия (32)

   Як далі закуповувати товари, роботи і послуги для боротьби з COVID-19?

   Нарешті в Україні поступово стала стабілізуватися ситуація з пандемією коронавірусу. Лікарні починають позбавляти статусу ковідної лікарні.

   Зрозуміло, виникають питання. 

  • Що робити з договорами, укладеними за коронавірусною процедурою?
  • Що робити із запланованим ремонтом, коли вже розроблена проектно-кошторисна документація?
  • Як бути із замовленим високотехнологічним обладнанням, яке не встигли отримати?
  • Що робити із системою постачання кисню, яку збиралися встановити/відремонтувати?

 

    Отже, давайте розберемося, як діяти в цих ситуаціях.

   Спостерігаючи статистику щоденної захворюваності, ми можемо бачити, що епідемія зараз відступає. Тепер, звичайно, вже немає гострої потреби в стаціонарних ліжках саме для ковідних хворих, як було раніше. У зв’язку з цим, з 1 червня заклади охорони здоров’я починають змінювати статус.

   Але слід зауважити, що навіть якщо ви більше не надаєте допомогу хворим на COVID-19, це абсолютно не означає, що ви більше не можете проводити закупівлі за коронавірусною процедурою, і уповноважену замовником особу ліквідовувати теж не потрібно.

   Дезінфекційні засоби та антисептики, засоби індивідуального захисту, медичні вироби для скринінгу хворих, медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали, реагенти для лабораторних досліджень, системи киснепостачання і окремі частини має можливість купувати будь-яка установа. Те ж саме стосується й специфічних праймерів для виявлення дослідних РНК-послідовностей та системи безперебійного електроживлення.

   Виготовлення проектно-кошторисної документації на монтаж (реконструкцію) системи киснепостачання, проведення робіт з монтажу (реконструкції) системи киснепостачання, придбання розхідних матеріалів для монтажу (реконструкції) системи киснепостачання, капітальний ремонт системи киснепостачання, придбання послуг із поводження з медичними відходами (збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації (тих, що можуть підлягати утилізації), видалення, знезараження, знищення медичних відходів)

– для даних закупівель вам не потрібно лікувати хворих на COVID-19.

   Також варто відмітити, що за коронавірусною процедурою ремонтувати можна лише те обладнання, що використовується для надання допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19, і яке зазначене в Переліку.

   Реконструкція, реставрація, капітальний ремонт приміщень та споруд також можливі за коронавірусною процедурою лише для закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

   У випадку, якщо ви вже розпочали ремонтувати приміщення, то ремонтуйте. А от якщо ви зібрались, але не запустили процедуру і втрачаєте ковідний статус лікарні, то вже такої можливості у вас немає.

   Також дуже часто виникає таке питання: а чому договори по коронавірусним закупівлям треба укладати до 31.03, до 30.04, до 30.06? Де саме таке написано і чим це передбачено?

   Нормативно-правовими актами це питання не врегульовано, а отже офіційної позиції на цей рахунок немає.

   Постанова Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 224 має чітко визначений термін дії, а саме ‑ період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби, то для Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225 термін дії не обмежений. 

   Постанова 224 визначає Перелік тих товарів, які тимчасово оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою. Постановою 225 визначено Перелік товарів, робіт та послуг, закупівля яких тимчасово виведена з-під дії Закону України «Про публічні закупівлі».

   Отже, ви не можете знати, коли буде завершена дія карантину, та коли саме буде припинена дія Постанови 225. Тому закуповувати, скажімо, лікарські засоби одразу на весь рік вперед, та ще й коли очікувана вартість буде перевищувати вартісні пороги – нераціонально. Є ризик отримати неприємності в майбутньому.

   Звісно, було б добре, якщо організації, яким ви підпорядковані, нададуть роз’яснення та рекомендації щодо подальших дій. Наприклад, що робити з договорами, які не виконані до кінця, і що на це скажуть аудитори. Звичайно, це не стосується поточних та капітальних ремонтів або ж закупівель високовартісного обладнання, яке отримати за 1-2 місяці може бути нереально. 

   Тому укладати договір на закупівлю ліків або витратних матеріалів на весь рік – не дуже вдала ідея.

   Підсумовуючи тему, робимо висновок, що закупівлі за процедурою COVID-19 можуть проводити будь-які замовники, але не всі види товарів і послуг можна придбати.

 

   Матеріал опублікований в  «Ліга.Блоги » 

   Автор статті – Тетяна Руденко


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку