Купити у каталозі замість спрощеної: 2 способи закупівель на Prozorro Market

09.03.2021 11:39
0
Поділитися на facebook
Поділитись
making-order-coffee-shop_74855-5885

    З лютого місяця в електронних каталогах з’явилась можливість купувати товари через запит ціни пропозицій. За перший тиждень замовники оголосили понад 200 закупівель такого виду, половина з яких – закупівля товарів на суми до 50 тис. грн. Досить часто замовникам потрібно купити велику кількість різних найменувань товарів в межах 1 коду CPV. Робити велику кількість запитів для закупівлі товарів в межах 1 коду не дуже зручно. Так чи потрібно це робити? Тепер це не обов’язково, все набагато зручніше!

   Давайте розберемось.

   Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено, що для придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, що встановлена в пунктах 1 і 2 частини 1 статті 3 цього Закону, замовники мають використовувати спрощену закупівлю.  Проведення такої закупівлі вимагає від замовника складання оголошення про закупівлю, розгляду пропозицій тощо.

   Пунктом 7 частини  7 статті 3 Закону зазначено, що придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі, якщо закупівля товарів здійснюється з використанням електронного каталогу.

   Робимо висновок: Закон не визначає, яким саме способом здійснюється закупівля у каталозі – з запитом ціни пропозицій чи без нього.

   У частині 15 статті 11 Закону зазначено, що структура, порядок формування та використання електронних каталогів визначається Кабінетом Міністрів України. Порядок використання електронного каталогу затверджений Постановою Кабінету міністрів України № 822 від 14 вересня 2020 р. У тексті Порядку щодо вартості закупівель, які здійснюються з запитом ціни і прямою закупівлею через каталог, зазначено наступне:

  •  П. 53 Постанови визначає, що у разі здійснення закупівель товарів, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, замовник здійснює відбір постачальника шляхом формування замовлення в електронному каталозі з дотриманням принципів здійснення закупівель, визначених статтею 5 Закону.
  •  П. 56 Постанови визначає, що у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 50 тис. гривень та є меншою, ніж 200 тис. гривень, для замовників, визначених пунктами 1—3 частини першої статті 2 Закону, та меншою, ніж 1 млн гривень для замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 Закону, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників.

   Як це діє на практиці? Для закупівлі товарів, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 статті 3 Закону,  замовник може використовувати каталог для закупівлі товарів. Ідеться про суму за кодом ДК, але якщо в межах коду сума товару менша, ніж 50 тис. грн, його можна придбати в електронному каталозі без запиту ціни пропозицій прямою угодою.

   Наведемо приклад:

   У замовника по коду є потреба у закупівлі товарів на 190 тисяч за кодом ДК 021:2015:03220000-9 (Овочі, фрукти та горіхи). Відповідно Закону, він може придбати ці товари в електронному каталозі. Наприклад, перелік товарів, який потрібно придбати замовнику в рамках цього коду, такий:

  • Морква – 2 тис. грн
  • Яблука – 130 тис. грн
  • Цибуля – 10 тис. грн
  • Помідори – 8 тис. грн
  • Капуста  – 10 тис. грн
  • Огірки – 30 тис. грн

   

   Усі товари, крім яблук, можна придбати через каталог прямою закупівлею, як у звичайному інтернет-магазині. А яблука замовник має купувати через запит ціни пропозицій.

   На багатьох майданчиках є можливість обрати товари в одного постачальника без запиту ціни пропозицій і укласти 1 угоду на всі придбані товари.

   При здійсненні закупівель через каталог замовник може мати 2 угоди: одна за результатом запиту ціни пропозицій і друга за результатом прямих закупівель через каталог, якщо всі товари придбані в одного постачальника.

   Тепер давайте спроектуємо ситуацію, коли замовник може придбати все за списком у каталозі, окрім моркви. Як діяти у такому випадку?

   У випадку, коли замовник придбав лише частину товарів через каталог по одному коду ДК на суму до 50 тис. грн., інші товари за цим кодом він може придбати через спрощену закупівлю. 

   Сподіваємося, ця стаття була для вас корисною, а приклади зрозумілими. Якщо у вас виникають додаткові питання, ми обов’язково та з радістю вам допоможемо!

 

    При написанні статті використані матеріали infobox.prozorro.org


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку