Корупційні ризики в закупівлях COVID-19 нікуди не зникли

05.10.2021 10:13
0
Поділитися на facebook
Поділитись

Верховна Рада кілька місяців тому ухвалила закон, який мав значно зменшити перелік того, що можна купувати за прямими контрактами для боротьби з коронавірусом. Але, замість того, він дозволив купувати за прямими угодами не конкретні товари, а товари з категорій:

  • вакцини і медичні вироби для вакцинації; 
  • імунобіологічні препарати; 
  • розхідні матеріали; 
  • медичне обладнання для ковідних лікарень;
  • системи постачання медичних газів.

 

Закон написано так, що для них перелік не потрібен. Замовники зможуть напряму купувати медичне обладнання для лікарень, будь-які вакцини і т. д., а це створює значні корупційні ризики. Тільки ліки мають купуватися чітко за переліком.

Всі інші товари для боротьби з COVID-19 взагалі дозволили купувати за спрощеними закупівлями. Це також створює корупційний ризик, адже замовники ніяк не обмежені в тому, що купувати у такий спосіб. Водночас закон не обмежує, хто може скористатися цією можливістю. 

“З кожним днем кількість захворілих на COVID-19 зростає. Однак часто лікарні не знають, як їм закуповувати необхідне: за прямими договорами, за спрощеними, чи на відкритих торгах. Деякі з них продовжують купувати за старим переліком, який уже втратив чинність. Нещодавно уряд із запізненням таки затвердив  оновлений перелік лікарських засобів. Але для інших категорій товарів, які можна купувати напряму, переліків немає. Тобто можна купувати будь-що — корупційні ризики дуже високі”, — пояснює заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проектів ТІ Україна Іван Лахтіонов.

 

Джерело 


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку