Хто може бути представником для участі у закупівлях у бюджетній організації. Кейс

20.07.2021 10:41
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Дизайн без названия (56)

   До Департаменту сфери публічних закупівель Мінекономіки надійшло звернення щодо представництва для участі у закупівлях у бюджетній організації: 

   Харківський національний медичний університет є бюджетною організацією та юридичною особою, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади і у закупівлях виступав у ролі замовника. Зараз в університеті є можливість виконати послуги з медичних оглядів, брати участь у закупівлях та виступати у ролі учасника. Які нормативні акти є для цього? Хто є представником для участі у закупівлях: тендерний комітет чи уповноважена особа? У примірному положенні про тендерний комітет та уповноважену особу немає функцій  учасника закупівель.

   Уповноважений орган надав наступну відповідь:

   Відповідно до пункту 37 частини першої статті 1 Закону, учасник процедури закупівлі/спрощеної закупівлі (далі − учасник) − фізична особа, фізична особа – підприємець чи юридична особа — резидент або нерезидент, зокрема об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію/пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

   При цьому, відповідно до пункту 6 частини першої статті 1 Закону, договір про закупівлю — це господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

   Статтею 5 Закону встановлено, що учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах. 

   Учасниками процедури закупівлі можуть бути суб’єкти, які визначені у пункті 37 частини першої статті 1 Закону, незалежно від форм власності та організаційно-правових форм.

   Взагалі, Законом не встановлено вимоги щодо того, хто саме може бути представником для участі в закупівлях. 

   Розпорядчими рішеннями керівництва організації та посадовими інструкціями працівників приймається рішення щодо того, хто буде виконувати функції представника для участі в закупівлях у бюджетній організації.

 

  Джерело: https://infobox.prozorro.org

Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку