Джерело фінансування закупівлі: коли і де зазначати

01.06.2021 11:45
0
Поділитися на facebook
Поділитись
happy-tiny-man-woman-with-big-open-wallet_74855-5869

   З приводу зазначення джерела фінансування закупівельники й досі мають сумніви. Тож, про види джерел фінансування, обов’язковість чи необов’язковість зазначення в ЕСЗ дізнайтеся від експерта.

  Хто є покупцем в публічних закупівлях 

  Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону замовниками закупівлі товарів, робіт і послуг є суб’єкти, визначені статтею 2 цього Закону, зокрема, це: 

– органи державної влади, 

– органи місцевого самоврядування,

– юридичні особи та їх об’єднання, що забезпечують потреби держави або територіальної громади за наявності встановлених Законом певних ознак. 

  Водночас визначення приналежності до замовників у розумінні Закону здійснюється юрособам самостійно на підставі інформації, статутних документів та наведених у Законі ознак. 

   Види джерел фінансування закупівлі 

   В державі витрачаються значні кошти на публічні закупівлі, джерелом фінансування яких є:

–  державний бюджет України; 

–  місцеві бюджети — обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування. Бюджетами місцевого самоврядування є бюджети територіальних громад, їх об’єднань, селищ, міст;

–  кредити та позики міжнародних організацій та інші не заборонені законом джерела фінансування. 

   Джерело фінансування в Прозорро 

   Уповноваженим органом, що реалізує державну політику у сфері закупівель є Мінекономрозвитку, основні функції якого визначено статтею 9 Закону та постановою Кабміну від 11.09.2019 № 838. 

   З 2016 р. в Україні діє державне підприємство «Прозорро», яке є адміністратором електронної системи закупівель та визначене відповідальним за забезпечення  функціонування вебпорталу. Ця система є обов’язковою для всіх публічних замовників, а також комерційних постачальників. 

   Основною процедурою закупівлі є відкриті торги.  Обов’язкове інформування про джерело фінансування закупівлі в оголошенні про їх проведення ст. 21 Закону не передбачає. Наразі вказується, що в оголошенні може зазначатися також і інша інформація. 

   Бажаєте дізнатися більше за цією корисною темою? Переходьте на Портал Держзакупівлі до наших колег і читайте продовження.


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку