З приводу зазначення джерела фінансування закупівельники й досі мають сумніви. Тож, про види джерел фінансування, обов’язковість чи необов’язковість зазначення в ЕСЗ дізнайтеся від експерта.
Хто є покупцем в публічних закупівлях
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону замовниками закупівлі товарів, робіт і послуг є суб’єкти, визначені статтею 2 цього Закону, зокрема, це:
– органи державної влади,
– органи місцевого самоврядування,
– юридичні особи та їх об’єднання, що забезпечують потреби держави або територіальної громади за наявності встановлених Законом певних ознак.
Водночас визначення приналежності до замовників у розумінні Закону здійснюється юрособам самостійно на підставі інформації, статутних документів та наведених у Законі ознак.
Види джерел фінансування закупівлі
В державі витрачаються значні кошти на публічні закупівлі, джерелом фінансування яких є:
– державний бюджет України;
– місцеві бюджети — обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування. Бюджетами місцевого самоврядування є бюджети територіальних громад, їх об’єднань, селищ, міст;
– кредити та позики міжнародних організацій та інші не заборонені законом джерела фінансування.
Джерело фінансування в Прозорро
Уповноваженим органом, що реалізує державну політику у сфері закупівель є Мінекономрозвитку, основні функції якого визначено статтею 9 Закону та постановою Кабміну від 11.09.2019 № 838.
З 2016 р. в Україні діє державне підприємство «Прозорро», яке є адміністратором електронної системи закупівель та визначене відповідальним за забезпечення функціонування вебпорталу. Ця система є обов’язковою для всіх публічних замовників, а також комерційних постачальників.
Основною процедурою закупівлі є відкриті торги. Обов’язкове інформування про джерело фінансування закупівлі в оголошенні про їх проведення ст. 21 Закону не передбачає. Наразі вказується, що в оголошенні може зазначатися також і інша інформація.
Бажаєте дізнатися більше за цією корисною темою? Переходьте на Портал Держзакупівлі до наших колег і читайте продовження.