Депутати підтримали законопроєкт про нові переговорні процедури

31.01.2022 18:12
0
Поділитися на facebook
Поділитись
тмеа

Депутати ВРУ проголосували за законопроєкт 6273 в другому читанні. Згідно з ним, за переговорною процедурою можна буде купувати ремонти компресорних станцій газопроводів та будівництво Дністровської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС). Дозвіл триватиме до жовтня 2022 року.

Для 18 компресорних станцій без тендерів, за переговорною процедурою, можна буде купувати роботи, необхідні для їхнього ремонту, модернізації чи реконструкції. А придбати їх можна лише в підприємства, яке виробляє газотурбінне обладнання і включене до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Скоріш за все, йдеться про ДП “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект»”. 

Оцінити, скільки коштуватиме таке нововведення, важко, бо обсяги цих ремонтів невідомі. Наразі у Prozorro можна знайти закупівлі від декількох десятків мільйонів гривень до понад 2 млрд грн. Але й конкуренція на них є. Наприклад, на тендер для реконструкції підстанції КС “Долина” прийшло 7 учасників.

Будівництво Дністровської ГАЕС — дуже масштабний проєкт. Станція має стати найбільшою в Європі, її зводять у 3 черги. Загальна вартість договорів, які уклали в часи Prozorro, сягнула 11,7 млрд грн. Уже готові черги щонайменше частково також будували за переговорними процедурами. Цієї осені правоохоронні органи повідомили про розслідування розтрат бюджетних коштів на будівництві: СБУ — про 20 млн грн, Нацполіція — про 60 млн грн. 

 

Депутати вчергове виводять закупівлі з-під конкуренції у Prozorro. 

Нагадаємо, у 2021 році за переговорною процедурою вже дозволили закуповувати все необхідне до Дня Конституції та Дня Незалежності України, включно з інфраструктурними проєктами до річниці. Міністерство фінансів загалом оцінило ці закупівлі у 5,4 млрд грн. Також депутати вивели з-під дії Закону “Про публічні закупівлі” будівництво Київської окружної дороги. Вартість її південного півкола торік оцінювали щонайменше у 85 млрд грн.

 

Джерело
Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку