АМКУ оштрафував компанію за дискредитацію конкурента у системі Prozorro

14.12.2021 14:58
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Дизайн без названия (35)

Під час участі в одному із тендерів АМКУ визнав дії одного з учасників порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та оштрафував на 185 484 гривень.

Це товариство оприлюднило у системі Prozorro неправдиву інформацію, що дискредитує його конкурента. 

2 грудня 2021 року, Антимонопольний комітет України визнав дії ТОВ «Гюте» під час участі у тендері оголошеному АТ «Ощадбанк» порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. Мова йде про оприлюднення товариством неправдивої інформації, що дискредитує конкурента.

Розглядаючи справу Комітет встановив, що директор ТОВ «Гюте» у розділі «Вимоги про усунення порушення» до цього тендеру в системі Prozorro розмістив інформацію, яка компрометує  компанію-конкурента (у підсумку виграла тендер). Зокрема повідомлялося, що вона «пропонує неякісну, або сумнівного походження продукцію, або походження матеріалів є сумнівним; кваліфікація працівників робітничого складу, які працюють на імпортному обладнанні є сумнівною, або оплата праці не відповідає Законодавству України».

Водночас Комітет з’ясував, що ТОВ «Гюте» ґрунтувало ці висновки на основі власного аналізу цінової пропозиції конкурентів. Але ці дані спростовуються вимогами тендерної документації та інформацією й документами, наданими «ВКП Паритет-К» щодо їх відповідності.

Також заявник надав Комітету листи контрагентів, в яких висловлюється стурбованість з приводу оприлюдненої у Prozorro інформації, що дискредитує компанію. У листах йдеться про ймовірність «зниження обсягів продажів товару, а також можливість припинення майбутньої співпраці, якщо публікація не буде спростована». Отже, внаслідок поширення відповідачем неправдивих відомостей, заявник ризикує втратити своїх контрагентів.

Проаналізувавши інформацію, Комітет дійшов висновку, що ТОВ «Гюте» дискредитувало свого конкурента шляхом поширення неправдивих відомостей в електронній системі Prozorro і таким чином порушило Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції». За це порушника оштрафовано на 185 484 грн та зобов’язано у 10 денний строк з дня отримання рішення АМКУ спростувати поширені відомості, які дискредитують «ВКП Паритет-К», у газеті «Урядовий кур’єр».

З огляду на безпрецедентність рішення, Комітет звертається з закликом до суб’єктів господарювання у жодному випадку не зловживати правом захисту себе як учасника публічної закупівлі та не розповсюджувати неправдиву інформацію про конкурентів у системі Prozorro.

 

Ми приєднуємося до заклику АМКУ та сподіваємося, що таких випадків більше не буде. 

Джерело 


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку