980 млн грн субвенції на ноутбуки для вчителів: Мінцифра з МОН продовжують цифровізувати освітню сферу

28.07.2021 08:35
0
Поділитися на facebook
Поділитись

   Міністерство освіти разом із Міністерством цифрової трансформації цього року планують забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів. У цьогорічному держбюджеті передбачено додаткове фінансування — 1 млрд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Із них – 980 млн. грн. виділені саме на придбання ноутбуків. Вчителі зможуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним, завдяки такій субвенції.

   Під час карантину навчальний процес суттєво змінився — уроки з класів перейшли у зум-конференції. На жаль, до цього часу не у всіх вчителів була технічна можливість навчати дітей у такому форматі. 

   «Уже цього року ми забезпечимо понад 60 тисяч вчителів якісною технікою. Ця ініціатива зараз — одна з пріоритетних, над якою ми працюємо спільно з МОН. Продовжуємо цифровізувати освітню сферу. Електронні журнали та щоденники, онлайн-конференції, презентації на уроках — це майбутнє освіти. Наша мета — зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ до швидкісного інтернету та ще більше можливостей для навчання дітей», — розповів Віце Прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

   Звісно, до техніки є певні вимоги, які прописані у наказі МОН. Це гарантія того, що комп’ютери будуть високої якості. З урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука у 20 тис. грн планується закупівля понад 60 тисяч ноутбуків за цією субвенцією. Така вартість розрахована після аналізу ринку та за результатами консультацій із вендорами.

   «Усі ініціативи, які ми реалізуємо в діджиталізації освіти, направлені на організацію належного освітнього процесу в умовах пандемії. Важливо, щоб учителі мали змогу користуватися сучасними гаджетами у своїй повсякденній роботі. МОН приділяє значну увагу своєчасній та всебічній методичній підтримці вчителів із метою оперативного освоєння ними нових цифрових навичок. Цьогоріч спільними зусиллями нам вдалося передбачити в державному бюджеті цільові кошти для підтримки наших вчителів. Наразі очікуємо від областей злагодженої роботи з організації закупівельних процедур, щоб вчителі швидше отримали ноутбуки. Для цього МОН та Мінцифра підготували лист-роз’яснення для областей, де чітко описано, як реалізувати цю субвенцію», — наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

   У квітні цього року була ухвалена постанова, в якій визначені порядок і умови розподілу субвенції. Використати субвенцію можна буде на засадах співфінансування:

  • 70% — за рахунок субвенції, 30% — за рахунок місцевих бюджетів для м. Києва, обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад, де населення становить понад 40 тис. осіб;
  • 90% — за рахунок субвенції, 10% — за рахунок місцевих бюджетів для міських територіальних громад, де чисельність населення становить менше, ніж 40 тис. осіб;
  • 95% — за рахунок субвенції, 5% — за рахунок місцевих бюджетів для сіл, селищ, гірських населених пунктів та міст на лінії зіткнення.

   

   Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан зазначила, що сьогодні інтеграція цифрової культури в закладах освіти стає центральною, стратегічною та фундаментальною частиною навчального процесу. Кожен український вчитель має володіти цифровими навичками, а також має бути забезпечений необхідною технікою. Саме тому Мінцифра разом із Міністерством освіти та науки запускає ініціативу «Ноутбук кожному вчителю».

   Комп’ютери будуть куплені на 24 області та м. Київ. Цей процес можна буде відстежувати за допомогою спеціального дашборду

   За словами заступника Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артура Селецького, проект «Ноутбук кожному вчителю» зародився не лише як відповідь на пандемію. Карантин, дійсно, став приводом, який змусив державу оперативно відреагувати на проблеми освіти під час дистанційного навчання. Але питання технічного забезпечення працівників освітньої сфери не має сьогодні розглядатися як розкіш, оскільки це базова необхідність для нормальної роботи сучасної людини. 

   Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділяються щороку, однак часто громади не використовують їх повністю. Наприклад, деякі з них використані лише наполовину, інші — ще менше. Справа у тому, що якщо області не витратять субвенцію цьогоріч, то вона не залишиться в їхньому бюджеті на наступний рік. Саме тому основною метою є використання субвенцій на всі 100% цього року. 

   Це чудовий приклад командної роботи міністерств. Коли в один і той самий рік у школах з’явиться швидкісний інтернет, ноутбуки для вчителів, онлайн-курси для дітей і доступ до цифрових навичок у співробітників, загальний рівень освіти стане вище.

 

   Джерело


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку