Як очистити КЕШ в браузері

26.06.2020 15:49
0
Поділитися на facebook
Поділитись
пош (3)

 Простими словами, кеш – це частина пам’яті, де зберігаються завантажені на жорсткий диск комп’ютера файли з тих сайтів, котрі Ви вже відвідали (зображення, відео, текстові та інші документи) та будуть використовуватись браузером з найбільшою ймовірністю. Тобто, якщо Ви кожен день відвідуєте один і той же сайт, то елементи дизайну, зображення, медіа та інші файли, котрі на ньому не змінюються будуть завантажуватись з кешу Вашого браузера, а не з мережі.

 Перевагою такої технології є зменшення часу завантаження сайту браузером і зменшення інтернет-трафіку. Недоліком же є те, що зміна інтернет-сторінок може не коректно відображатись в браузері, котрий використовує дані з кеш-пам’яті. Крім того, з часом папка з кешем збільшується до великих розмірів. Хоча в сучасних браузерах кеш регулярно очищується автоматично, все одно виникає необхідність очищувати його вручну.

Як очистити кеш Google Chrome

 Для очищення кешу Google Chrome, в правому верхньому куті вікна браузера тиснемо кнопку 3rабо 3r2, котра відкриває меню налаштування та керування Google Chrome, шукаємо пункт «Інші інструменти». У випадаючому меню вибираємо пункт «Очистити дані веб-перегляду…». Або просто натискаємо дуже корисну комбінацію клавіш Ctrl + Shift + Delete. У вікні, що з’явилось ставимо галочку навпроти пункту «Кешовані зображення та файли». Тиснемо кнопку «Очистити дані веб-перегляду».

 Готово!

Для нової версії браузера

Для старої версії браузера

Як очистити кеш Mozilla Firefox

 Щоб очистити кеш Firefox, в верхньому правому кутку тиснемо кнопку   і відкриваємо меню.

 Для старих версій Mozilla Firefox. Використовуйте коли у вас встановлено Windows XP чи Windows Vista.

 Вибираємо пункт «Історія (Журнал)» і у меню, що випало, тиснемо «Очистити недавню історію». Або ж просто натискаємо знайому нам комбінацію клавіш Ctrl + Shift + Delete. Радимо її запам’ятати, так як вона використовується у багатьох браузерах. У вікні, що з’явилось, вибираємо період, за котрий ми хочемо очистити кеш, а також позначаємо пункт «Кеш». Тиснемо кнопку «Вичистити зараз». От і все. Кеш браузер Firefox вичищений.

 Для нових версій Mozilla Firefox. Використовуйте коли у вас встановлено Windows 7, 8 чи Windows 10.
 
 Вибираємо пункт “Архів”, потім “Історія (Журнал)” і “Стерти недавню історію”. Або  натискаємо комбінацію клавіш Ctrl + Shift + Delete. Радимо її запам’ятати, так як вона використовується у багатьох браузерах. У вікні, що з’явилось, вибираємо період, за котрий ми хочемо очистити кеш, а також позначаємо пункт «Кеш». Тиснемо кнопку «Вичистити зараз». От і все. Кеш браузер Firefox вичищений.

Як очистити кеш Opera

 Для того, щоб очистити кеш Opera, відкриваємо “Журнал” браузера. Для цього в нижньому правому куті стартової сторінки тиснемо іконку в вигляді годинника. Також можна вибрати пункт “Журнал” в меню браузера. Або просто натиснути комбінацію клавіш Ctrl + H. Зверху сторінки історії натискаємо “Вилучити дані щодо перегляду…”. У вікні, що з’явилось (його так само як і в Google Chrome можна викликати комбінацією клавіш Ctrl + Shift + Delete), вибираємо проміжок часу, за який ми хочемо очистити історію, а також ставимо галочку навпроти пункту “Спорожнити кеш”. Підтверджуємо очищення, натиснувши кнопку “Вилучення даних щодо перегляду”.


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку