Публікація спрощеної закупівлі (нецінові критерії)

31.10.2022 10:55
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Рисунок1

Закон «Про публічні закупівлі» передбачає можливість замовником застосувати нецінові критерії, які для нього важливі і впливають на життєвий цикл товару або створюють додаткову вартість. Зокрема, це закупівля послуг і робіт, а також придбання товарів, які носять складний або спеціалізований характер, не мають постійно діючого ринку.

До критеріїв, які для замовника мають суттєве значення, можна віднести:

 • умови оплати;
 • строк виконання;
 • гарантійне обслуговування;
 • експлуатаційні витрати;
 • передача технологій;
 • підготовка кадрів.

Даний перелік не є виключним, кількість таких критеріїв необмежена. Кожен критерій має числове значення, що визначає його важливість в порівнянні з ціною.

Питому вагу кожного нецінового критерію та їхню кількість замовник визначає самостійно, але загальна питома вага нецінових критеріїв не може бути вищою, ніж 30 відсотків (крім випадку застосування процедури конкурентного діалогу).

Для публікації Спрощеної закупівлі створювати план не обов’язково.

У випадку, якщо план вирішено публікувати, в меню користувача МІЙ ДЗО в розділі МОЇ ПЛАНИ ЗАКУПІВЕЛЬ створіть план, переведіть його в статус Запланований, в разі необхідності додайте Обґрунтування та натисніть Оголосити цю закупівлю:

У формі ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ ЗАКУПІВЛІ оберіть метод закупівлі – «Закупівля з неціновими критеріями».

Якщо потрібно приховати юридичну адресу – можете поставити відмітку «Приховати адресу». В іншому випадку, юридична адреса, яка вказана в «Профілі організації», буде відображатися в закупівлі.

У формі «Загальна інформація про закупівлю» заповніть поле Опис предмета закупівлі, якщо інформацію не продубльовано автоматично з плану.

 

Поле Примітки не обов’язкове – заповніть при необхідності.

 

В розділі Специфікація закупівлі – заповніть поля:

 • конкретна назва предмета закупівлі;
 • кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг;
 • класифікація за ДК 021:2015;
 • країна;
 • кінцевий строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг.

Інші поля не обов’язкові для заповнення:

Розділ Умови оплати згідно із договором:

 • подія – оберіть подію, після якої буде оплата по договору;
 • опис – не обов’язкове для заповнення (тільки у випадку коли обрано подію Інша подія, тоді обов’язково заповніть);
 • тип оплати;
 • розмір оплати (зазначається у відсотках);
 • період – поставте цифру та з переліку оберіть які це будуть дні – робочі, банківські, календарні.

 

Бувають випадки, коли декілька умов оплати. В такому разі натисніть Додати умову оплати згідно з договором про закупівлю:

Розділ Тендерна документація – обов’язково завантажте проект договору і за бажанням додайте  будь які інші документи, які стосуються даної закупівлі.

Звертаємо Вашу увагу – інформацію про застосування нецінових критеріїв та їхню питому вагу Ви маєте зазначити не тільки при заповненні форми оголошення про проведення процедури закупівлі, а й прописати в самій тендерній документації. 

Розділ Загальні нецінові критерії: 

 • назва нецінового критерію – має бути сформульована однозначно й зрозуміло Постачальнику;
 • опис нецінового критерію – може бути Ваш коментар стосовно нецінового показника з більш детальним роз’ясненням;
 • чого стосується критерій – весь поточний лот чи окремий предмет закупівлі;
 • опції критерію (набір можливих значень) – можна додавати необхідну кількість опцій, натиснувши Додати опцію.

У разі потреби можна додавати необхідну кількість критеріїв, натиснувши кнопку ДОДАТИ КРИТЕРІЙ, але звертаємо Вашу увагу – загальна вага нецінових критеріїв не повинна перевищувати 30 відсотків.

Постачальник, відправляючи пропозицію, вкаже не лише ціну, а й обере один з варіантів нецінових критеріїв, який він може Вам надати.

Після врахування ціни пропозиції та ваги нецінового критерію системою буде автоматично вирахувана “приведена ціна” пропозиції кожного з постачальників.

Приведена ціна – це ціна, зазначена постачальником у тендерній пропозиції та перерахована з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, визначеною замовником у тендерній документації.

Постачальники беруть участь в аукціоні за “приведеною ціною”, але договір з переможцем підписується на суму приведеної ціни, помножену на “коефіцієнт корекції”.

 

Всі показники система розраховує автоматично. Вам необхідно лише правильно заповнити форми при оголошенні закупівлі та прописати нецінові критерії в тендерній документації, решту за Вас зробить електронна система.

 

Розділ Кваліфікаційні критерії – в разі необхідності заповніть  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ УМОВ ДОГОВОРУ (СТАТТЯ 27 ЗАКОНУ УКРАЇНИ)

 

 

В розділі ДАТИ ТА СТРОКИ зазначте Завершення періоду уточнень (не менше 3-х роб. днів) та Кінцевий строк подання тендерних пропозицій (мінімум 2 роб. дні). Години вкажіть за бажанням.

Перевірте заповнену інформацію та натисніть ОПУБЛІКУВАТИ.

При успішній публікації система повідомить: зміни збережено, тендер опубліковано.

Натисніть НАКЛАСТИ КЕП НА УМОВИ ОГОЛОШЕННЯ та підпишіть.

Після підписання КЕП система перевіряє відповідність вимогам та автоматично переводить закупівлю в статус Період уточнень.

 


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку