ДЕРЖЗАКУПІВЛІ.ОНЛАЙН

Відповіді на питання по плануванню закупівель за грудень 2024

31.12.2024 16:03
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Freepik _ Create great designs, faster

Відповідаємо на актуальні питання, що отримали в грудні

Рік добігає кінця, а це значить, що замовники планують свої закупівлі на майбутній рік. Інколи щось йде не по плану, а інколи  виникають ситуації, з якими навіть досвідчені замовники стикаються вперше. Що з цим робити, розкажемо далі в статті.

Що робити, якщо замовник не прив’язав річний план  до відкритих торгів з Особливостями?

Відповідно до  Статті 4 Закону про публічні закупівлі, замовники повинні здійснювати закупівлі відповідно до річного плану. Проте порушенням не буде вважатись, якщо такої прив’язки не буде, оскільки обов’язковості згідно до закону не встановлено. 

Слід зауважити, що функціонал прив’язки річного плану до закупівлі було розроблено для  зручності. Ви можете переходити з річного плану на закупівлі і навпаки, що зекономить час на пошук.

А на випадок, якщо замовник все ж  забув створити рядок плану, на всіх майданчикам під час створення закупівлі внесення ідентифікатору плану є обов’язковим. Тож зробити помилку не вдасться.

Не робити прив’язку до плану може лише замовник, що здійснює закупівлі для потреб оборони.

Як виглядає закупівля з прив’язкою до річного плану:

 

Як виглядає закупівля без прив’язки до річного плану:

Як внести зміни до річного плану закупівель

Річний план та зміни до нього оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього.
     Уявімо, що Ви затвердили план 15-го числа в понеділок; останнім днем публікації плану у такому випадку буде 19-те число, п’ятниця.
    Тобто на майданчику потрібно зайти у план, натиснути “редагувати” та внести зміни до плану.
    Відповідні внесені зміни також будуть відображатися і на  prozorro.gov.ua у розділі «Плани закупівель», і на всіх авторизованих  майданчиках.
Детальніше у статті “ Як редагувати річний план закупівлі”.
 

Чи можна укласти договір в 2024 році з умовою початку його дії в 2025 році, але внести в план 2025-го?

Так, замовник може в кінці року оголосити тендер на наступний рік. 
Почати проводити закупівлю наприкінці попереднього року — чудовий варіант для замовників, яким необхідна безперебійна поставка товару та послуг протягом року. 
Тож затвердити річний план можна у листопаді-грудні (не обов’язково весь: можна тільки для тих предметів закупівлі, які необхідно закупити негайно) та розпочати процедури.
Звертаємо увагу на те, що Закон не містить обмежень щодо організації процедур закупівель до набрання чинності Закону про Державний бюджет України, затвердження кошторису, плану використання бюджетних коштів, фінансового плану. Таким чином, Замовник для забезпечення невідкладних потреб у наступному році може наприкінці поточного року або на початку наступного розпочати процедуру закупівлі, керуючись його очікуваною вартістю.
В проєкті договору про закупівлю та у договорі  має бути передбачено порядок виникнення договірних зобов’язань залежно від реального фінансування.
 
Вдалих планувань закупівель!
 

Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку