Умова замовника – підписати кожен документ окремо

27.06.2023 10:12
0
Поділитися на facebook
Поділитись

У разі подання у складі тендерної пропозиції електронного(их) документа(ів) Учасник має накласти удосконалений електронний підпис або кваліфікований електронний підпис особи уповноваженої на підписання тендерної пропозиції Учасника на кожен електронний документ.

Зустрічали таку вимогу від Замовника?

Не всі учасники розуміють доцільність цієї вимоги, та не всі підписують кожен документ окремо. Тому виникають запитання, що буде в разі не виконання такої вимоги? Чи можна оскаржити відносно цього в АМКУ та яке може бути винесене рішення?

От якраз для вас ми підготували приклад рішення АКМУ від 15.05.2023 № 6527-р/пк-пз.

Суть справи:

Учасник подав всі документи до закупівлі, які завірені печаткою та підписом директора, підписав пропозицію в цілому, але на кожен документ не наклав електронний підпис. Замовник визначив його переможцем.

Конкурент написав скаргу до АМКУ з вимогою про відхилення тендерної пропозиції Учасника як такої, що не відповідає умовам тендерної документації.

Замовник аргументував свої дії так:

“У складі Пропозиції містяться документи складені учасником, як скановані копії оригіналу паперового документу (у т.ч. різні довідки), які містять власноручний підпис уповноваженої особи Учасника з накладенням печатки. Такі документі не потребують додаткового накладення електронного підпису. Інші документи в складі Пропозиції учасника складені в формі сканованих копій документів підписані електронним підписом, який накладено на тендерну пропозицію в цілому відповідно до умов Документації.

Замовник зазначає, що вимога щодо накладення електронного підпису особи уповноваженої на підписання Пропозиції учасника на кожен електронний документ стосується саме електронних документів, та виходячи з визначення “електронний документ” пропозиція учасника не містить документів, на які необхідно окремо накладати електронний підпис.

Разом з тим, відповідно до Переліку формальних помилок, затверджених наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 710 та умов Документації Замовника щодо даної Закупівлі (п.1 Розділу ІІІ Інструкції з підготовки тендерної пропозиції), яка містить опис формальних помилок, віднесено “Подання документа (документів) учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, що не містить власноручного підпису уповноваженої особи учасника процедури закупівлі, якщо на цей документ (документи) накладено її кваліфікований електронний підпис”. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме – технічні помилки та описки тощо. Частиною третьою статті 22 Закону про публічні закупівлі визначено, що тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких постачальниками не призведе до відхилення їх пропозицій.”

За результатами перевірки файлів, поданих у складі тендерної пропозиції, АМКУ не встановлено підстав для задоволення скарги.

Як результат, скарга конкурента отримала статус “Не задоволена”.

Таким чином, не бійтеся відстоювати свою правоту, і якщо ви незгодні з даною вимогою, то завжди можете подати її через систему Замовнику на виправлення. Сподіваємось, цей кейс буде вам у нагоді! Бажаємо вдалих закупівель та перемог на постійній основі!


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку