ДЕРЖЗАКУПІВЛІ.ОНЛАЙН

Питання-відповіді від Радника у жовтні 2024

08.11.2024 12:20
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Без названия (14)

23.10.2024 набули чинності зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», про що ми розповіли в статті « Прозоре будівництво: які зміни та коли набувають чинності», у зв’язку з чим у наших користувачів виникають запитання.

У зв’язку зі змінами до Закону України «Про публічні закупівлі» питання такого характеру:

1. Якщо оголошено закупівлю до набрання чинності змінами, чи обов’язково вносити зміни у тендерну документацію? 
2. Якщо учасника акцептовано в день набрання чинності змінами до Закону України «Про публічні закупівлі», чи треба оприлюднювати договір про закупівлю, укладений за наслідком закупівлі, оголошеної до змін?
3. Чи необхідно при звітуванні (виконання договору за результатами закупівель, проведених до набрання чинності змінами до Закону) оприлюднювати інформацію щодо цін на матеріальні ресурси?

Відповідь

23.10.2024 Закон про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення оприлюднення замовниками в електронній системі закупівель інформації про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель послуг з поточного ремонту та робіт з будівництва (прозоре будівництво) набув чинності, крім абзаців шостого і сьомого підпункту 1 пункту 4 розділу I цього Закону, які набирають чинності через 60 днів з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 22.12.2024. 

Статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 № 1-рп/99 надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам може бути передбачене шляхом прямої вказівки про це в законі або в іншому нормативно-правовому акті. В Законі, яким було внесено зміни, відсутня пряма вказівка щодо надання йому зворотної дії в часі, отже незавершені процедури закупівель завершуються в порядку, що діяв до змін. Тобто Закон про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення оприлюднення замовниками в електронній системі закупівель інформації про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель послуг з поточного ремонту та робіт з будівництва (прозоре будівництво) не має зворотної дії в часі.

1. Якщо оголошено закупівлю до набуття чинності Законом про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення оприлюднення замовниками в електронній системі закупівель інформації про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель послуг з поточного ремонту та робіт з будівництва (прозоре будівництво), тобто до 22.10.2024 включно, вносити зміни у тендерну документацію не потрібно. Так, оголошені закупівлі до 22.10.2024 включно мають завершуватись в порядку, що діяв на момент оголошення процедури.

2. Якщо учасника акцептовано в день набуття чинності змінами до Закону України «Про публічні закупівлі», тобто 23.10.2024, отже така закупівля була розпочата до набуття чинності змінами. Тобто замовники завершують таку закупівлю у порядку, який був на момент оголошення. Отже, до договорів, які укладені за наслідком закупівель, оголошених до 22.10.2024 включно, зміни до Закону не застосовуються.

3. При звітуванні (виконання договору за результатами закупівель, проведених до набуття чинності змінами до Закону) оприлюднювати інформацію щодо цін на матеріальні ресурси необхідності немає.

Також звертаємо увагу на нове роз’яснення Уповноваженого органу « Новий лист Мінекономіки від 28.10.2024», яке ми детально розглянули у статті « Огляд листа Мінекономіки від 28.10.2024 щодо інформації про ціни на матеріальні ресурси».

 

Джерело: https://infobox.prozorro.org/articles/pitannya-vidpovidi-vid-radnika-u-zhovtni-2024


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку