Новий порядок внесення товару до переліку локалізованих

25.06.2024 14:33
0
Поділитися на facebook
Поділитись
Без названия (11)

Вимоги локалізації – це обов’язкова умова мінімального відсотка місцевої складової  у собівартості товару, що є предметом закупівлі. 

Нагадуємо, що 28 травня 2024 року набрала чинності Постанова № 597 Кабінету Міністрів про внесення змін до Порядків №861 та №166.

Змінився порядок підтвердження ступеня локалізації, зокрема: 

  • розширили, структурували та доповнили перелік документів, які має надати виробник товару для внесення його до переліку локалізованих;
  • додали підстави для виключення товарів з переліку локалізованих;
  • посилили вимоги до локалізації. 

Нововведення мають допомогти захистити українських виробників від недобросовісної конкуренції в публічних закупівлях, очистити перелік і загалом посилити контроль за локалізацією.

Окрім калькуляції собівартості товару та підтвердження, що на території України виробляють принаймні один з елементів товару та/або використовують вітчизняні вузли, агрегати, деталі й комплектувальні вироби, з 28 травня виробник повинен подавати разом з заявкою копії таких документів:

  • сертифіката відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018, або національних стандартів, якими їх замінять, виданих акредитованим органом з оцінки відповідності;
  • для виробників колісних транспортних засобів (ТЗ) — передбачили кілька варіантів сертифікатів: сертифікат типу обладнання або ТЗ, чи сертифікат відповідності ТЗ або обладнання, чи сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження (у ньому місцезнаходження виробника має бути зазначено саме в Україні), чи свідоцтво про присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI);
  • заповненої форми державного статистичного спостереження № 1П-НПП (річна) «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції», визначеної Держстатом, з інформацією за попередній звітний рік. 

 

Калькуляція собівартості стосується даних саме у поточному році. Формат подачі залишився без змін — виробник подає безоплатно заявку з документами онлайн, заповнює електронні форми та накладає КЕП. 

 

У зв’язку з цим постачальникам із локалізованими товарами до 28.06.2024 року необхідно через майданчик переподати свої заявки хоча б з одним підтверджуючим документом. 28 червня всі локалізовані товари будуть приховані. Після перевірки з боку головного адміністратора  ДП “ПРОЗОРРО” товари, в яких немає підтверджуючих документів будуть видалені.

Перелік документів та підстави для виключення товарів з переліку локалізованих ви знайдете за посиланням.


Поділитися на facebook
ПОДІЛИТИСЬ
0

КОМЕНТАРІ

Підписка на розсилку